Канадський військовий корабель пройшов через Тайванську протоку, викликавши обурення Китаю

Канадський військовий корабель пройшов через Тайванську протоку, що, за словами Оттави, було проявом відданості відкритому Індо-Тихоокеанському регіону, що викликало обурення Китаю, який заявив, що військові навчання 31 липня підривають мир
Ракетний есмінець ВМС USS Chung-Hoon пливе поруч з фрегатом Королівських ВМС Канади HMCS Montreal під час операцій Surface Action Group в рамках навчань «Noble Wolverine» у Південно-Китайському морі 30 травня 2023 року. Фото - ВМС США

Міністерство оборони Канади повідомило, що фрегат HMCS Montreal “недавно здійснив рутинний транзит” через протоку, що, за словами міністра оборони Білла Блера, підтверджує відданість Канади “вільному, відкритому та інклюзивному” Індо-Тихоокеанському регіону, пише Reuters.

Як зазначено у нашій Індо-Тихоокеанській стратегії, Канада збільшує присутність Королівського військово-морського флоту Канади в Індо-Тихоокеанському регіоні.

– сказав міністр оборони Білл Блер, посилаючись на план Канади для регіону, оголошений у 2022 році.

Як повідомляє «Kreschatic», Лі Сі, речник Східного командування Народно-визвольної армії (НВАК), заявив, що прохід канадського фрегата 31 липня “порушив та дестабілізував ситуацію, підриваючи мир та стабільність у Тайванській протоці.” Він додав, що китайські війська завжди перебувають у стані підвищеної готовності і “готові відповідати на всі загрози та провокації.”

Китай заявляє про суверенітет над демократично керованим Тайванем і стверджує, що має юрисдикцію над майже 180-кілометровим водним шляхом, що розділяє дві сторони. Тайвань та Сполучені Штати це заперечують, стверджуючи, що Тайванська протока є міжнародним водним шляхом.

Американські військові кораблі, а іноді й патрульні літаки ВМС США, проходять через або над протокою приблизно раз на місяць. Канадські військові судна є менш частими, хоча минулого листопада есмінець США USS Rafael Peralta та фрегат Королівського військово-морського флоту Канади HMCS Ottawa здійснили спільний транзит через протоку.

Минулого червня, під час інших спільних навчань США та Канади у протоці, китайський військовий корабель наблизився на відстань 150 ярдів (137 метрів) до есмінця США, що Пентагон назвав “небезпечним маневром.”

Міністерство оборони Тайваню заявило у четвер, що військові острова мали “повний контроль” над навколишніми морськими та повітряними просторами під час транзиту канадського фрегата з півночі на південь через протоку, і що ситуація була нормальною.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в китайському МЗС вимагають від США припинити «використовувати море для контролю над Китаєм»

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *