2024 рік став найгарячішим в історії: кліматична криза загострюється

Глобальне потепління вже завдає серйозної шкоди мільйонам людей, і лише негайні дії можуть зупинити катастрофічні наслідки кліматичної кризи.
Друзі на горі. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFlscience

Світ пережив найспекотніший рік за всю історію спостережень. У 2024 році середня глобальна температура піднялася на 1,6°C вище доіндустріального рівня. Це перевищення критичної межі 1,5°C, встановленої Паризькою кліматичною угодою, стало тривожним сигналом для всього людства. Підвищення температури спричинило руйнівні наслідки для мільйонів людей, включаючи потужні хвилі спеки, сильні зливи та інші екстремальні погодні явища.

За даними Служби зміни клімату Коперника, головною причиною такого стрімкого потепління є діяльність людини. Спалювання викопного палива, вирубка лісів і промислові викиди значно погіршили ситуацію. Додатковим чинником стало природне кліматичне явище Ель-Ніньо, яке також сприяло підвищенню температури. У 2024 році зафіксували рекордні показники температури поверхні океанів і збільшення рівня водяної пари в атмосфері.

У США середня річна температура сягнула 13°C, що на 1,9°C вище за норму 20-го століття. Одразу 17 штатів, серед яких Індіана, Кентуккі, Мічиган і Техас, пережили найтепліший рік за всю історію спостережень. Глобально було зафіксовано найвищу середню температуру 22 липня 2024 року, яка досягла 17,16°C. Це свідчить про те, що всі континенти, окрім Антарктиди й Австралії, зазнали рекордного потепління.

Зростання вмісту парникових газів також побило всі рекорди. Рівень вуглекислого газу досяг 422 ppm, а метану — 1 897 ppb. Такі показники означають, що кліматична криза посилюється, і людству необхідно діяти негайно. Науковці наголошують, що швидкі та рішучі заходи ще можуть змінити хід подій і зупинити подальше погіршення кліматичних умов.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як псевдонаука захоплює найкращих учених.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *