Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLscience
Вчені виявили унікальну особливість нервової системи восьминогів, яка пояснює їхню дивовижну здатність керувати вісьмома гнучкими щупальцями. Дослідження показало, що нервові волокна восьминогів розділені на сегменти, кожен із яких контролює окрему ділянку щупальця. Це дозволяє кожному присоску діяти незалежно й водночас злагоджено з іншими, забезпечуючи точний контроль над рухами.
Для дослідження цієї особливості вчені обрали каліфорнійського двоплямистого восьминога. Вони виявили, що нервові клітини щупалець згруповані в сегменти, розділені перегородками. Кожен сегмент відповідає за певну м’язову ділянку, що дає змогу щупальцям рухатися плавно і координовано. Така структура нагадує карту розташування присосок, яку вчені назвали “сакероптопією”.
Крім того, було встановлено, що саме в місцях перегородок від головного нервового каналу відходять нерви до присосок. Це забезпечує високу чутливість і здатність восьминогів відчувати смак і запах за допомогою щупалець. Подібна система також була виявлена у кальмарів, але лише в частинах щупалець із присосками, що підтверджує її важливість для контролю рухів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що щоденний стакан молока може знизити ризик раку кишечника.