Чому дітям важко чекати: секрети терпіння і стратегій для батьків

Батьки можуть допомогти дітям розвинути терпіння, якщо це стане частиною їхньої повсякденної практики і рутини, адже чим частіше дитина буде стикаються з необхідністю чекати, тим краще вона з цим справлятиметься.
Діти. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Psychology Today 

Терпіння для багатьох дітей – справжній виклик. Вони не люблять чекати, навіть коли це стосується дрібних справ, таких як очікування на улюблену гру або солодощі. Для дітей важливі святкові моменти, як день народження чи Різдво, коли вони можуть отримати подарунки, проте подібні ситуації є рідкісними, і саме тому навчити їх терпінню стає складніше.

Дослідження, проведені в різних країнах, показують, що здатність до затримки задоволення сильно залежить від культури. У США діти часто не можуть чекати, коли перед ними стоїть спокуса, така як цукерка або іграшка. Стандартний експеримент із мармеладкою, де дитині обіцяють дві мармеладки, якщо вона зачекає, а одну, якщо натисне кнопку, доводить, що більшість дітей не можуть витримати і обирають миттєву нагороду.

Проте не всі діти однаково реагують на ситуацію з очікуванням. Наприклад, у племені Нсо в Камеруні діти значно краще здатні витримати паузу. Згідно з дослідженнями, понад 70% дітей цієї культури можуть спокійно чекати, навіть засинаючи, поки не отримають бажане. Це свідчить про те, що терпіння – це навичка, яку можна виховати, якщо створити відповідну культурну і соціальну атмосферу для розвитку цієї якості.

Цікаво, що діти з Японії і США демонструють різні результати в експериментах на терпіння. У ситуації з мармеладкою японці значно краще контролюють свої емоції, адже у їх культурі очікування на їжу є нормою, що дозволяє дітям вчитися витримці з раннього віку. Водночас американські діти не можуть стримувати себе в подібних ситуаціях, оскільки їм не доводиться часто практикувати терпіння через постійну доступність бажаного.

Те, чи може дитина навчитися чекати, часто залежить від того, наскільки часто їй доводиться це робити в звичному житті. Якщо очікування стає частиною повсякденної рутини, дитина з часом звикає і починає впоратися з такими ситуаціями краще. Чи готові ви до того, щоб привчити свою дитину до терпіння через практику?

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як повернути довіру під час труднощів з фертильністю.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *