Як взяти під контроль свій час: три ефективні стратегії

Багато хто вважає, що їм не вистачає часу, але проблема не в його кількості, а в неправильному розподілі ресурсів, тому важливо навчитися наповнювати день корисними справами, відмовлятися від непотрібного і змінювати підхід до рутини.
Ноутбук. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Psychology Today 

Багато людей відчувають, що їхній день розпорошується на дрібниці, і часу катастрофічно не вистачає. Але насправді секрет ефективного розподілу часу криється не в його кількості, а в тому, як ним керувати. Одним із способів є наповнення свого дня корисними справами. Коли ви додаєте заняття, що приносять радість і розвиток, ваш час починає працювати на вас. Якщо кожна вільна хвилина заповнена важливими справами, відчуття безглуздо витраченого часу зникає. Просто уявіть: замість безкінечного перегляду соцмереж ви освоюєте нову навичку або займаєтесь хобі, що вас захоплює.

Ще один спосіб – позбутися зайвого. Часто наш графік забитий справами, які виснажують, не приносячи користі чи задоволення. Нескінченні зустрічі без результату, пусті розмови, нав’язані зобов’язання – усе це краде у вас години. Варто переглянути, що дійсно потрібно, а що можна виключити. Наприклад, якщо ви відчуваєте, що деякі справи не дають ніякої користі, спробуйте відмовитися від них хоча б на тиждень. Ймовірно, ви побачите, що нічого критичного не сталося, а часу стало більше.

Якщо щось прибрати неможливо, його можна замінити. Це стосується рутини, яка здається нудною або марною. Наприклад, робота в офісі може втомлювати, але якщо змінити підхід – додати більше творчості, структурувати завдання, виділити час на саморозвиток – усе зміниться. Якщо дорога на роботу займає багато часу, можна слухати аудіокниги чи подкасти замість того, щоб просто нудьгувати. Важливо знаходити способи зробити навіть буденність корисною. Навіть миття посуду можна перетворити на приємний момент, якщо супроводжувати його гарною музикою.

Час – це найцінніший ресурс, яким варто навчитися розпоряджатися мудро. Додаючи корисні заняття, позбавляючись зайвого та замінюючи нудні справи більш цікавими, можна взяти життя під контроль. Головне – не чекати, що все владнається само собою, а вже зараз змінювати свої підходи до використання часу. Так ви перестанете відчувати, що він витікає крізь пальці, і почнете жити так, як вам справді хочеться.

Нагадщо насправді робить нас щасливимиаємо, раніше ми писали про те, що насправді робить нас щасливими.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *