Народні депутати проголосували за використання податку на доходи військовослужбовців для фінансування закупівель зброї

Верховна Рада в середу схвалила закон, який дозволяє використовувати кошти від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) на закупівлю та виробництво озброєння
Ольга Лисенко 453 Коментувати
Уряд щодня витрачає п'ять мільярдів гривень на фінансування війни. Фото - 24.tv

Як повідомляє «Kreschatic», податок, який раніше надходив у місцеві бюджети, а не в центральний бюджет, міг би зібрати близько 96 мільярдів гривень (2,7 мільярда доларів). Кошти підуть на закупівлю безпілотників, впровадження нових технологій і розвиток вітчизняного ОПК, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Потрібно створити умови, щоб переломити хід військової кампанії

– сказав Марченко під час круглого столу щодо закону напередодні голосування.

ПДФО
Результати голосування за передачу військового ПДФО з місцевих бюджетів на військові видатки. Фото – rada.gov.ua

Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України, сказав в інтерв’ю та коментарі минулого тижня, що Україні довелося впроваджувати інновації, оскільки війна з Росією переходить у фазу статичних і виснажливих боїв, що йде на користь Москві.

Україна значною мірою покладається на фінансову та військову допомогу Заходу. В останні місяці уряд зосередився на збільшенні внутрішнього виробництва зброї, а також намагається знайти будь-які додаткові джерела доходу для спрямування коштів на армію.

Марченко також сказав, що уряд щодня витрачає п’ять мільярдів гривень (138 мільйонів доларів) на фінансування військових дій.

Перенаправлення коштів з регіональних бюджетів може допомогти зусиллям України, направлених на скорочення розриву між власними військовими можливостями та можливостями Росії.

Законодавчі зміни будуть затверджені після підписання президентом Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Білий Дім підтвердив, що Північна Корея надала Росії зброю

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати