День ангела для Василя, Віктора та інших: традиції та прикмети 8 жовтня

8 жовтня в українському церковному календарі відзначається день пам'яті святої преподобної Пелагії.
Ангел. Фото - іStock

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на ТСН

Пелагія жила у III столітті в Тарсі, Кілікійської області Малої Азії, та стала прикладом незламності віри та відданості Богові. Будучи дочкою впливових язичників, вона змінила своє життя після того, як почула про Ісуса Христа, і вирішила присвятити себе служінню Господу. Відмовившись від земного шлюбу зі спадкоємцем імператора Діоклетіана, Пелагія стверджувала, що її справжнім нареченим є Син Божий.

Після свого хрещення свята почала активно проповідувати християнство, що викликало невдоволення її матері та імператора. Діоклетіан засудив Пелагію до мук, однак вона мужньо прийняла свою долю, увійшовши в розпечену піч з молитвою.

Цей день також відзначається певними традиціями та прикметами. Вважається, що 8 жовтня не слід лінитися та проводити час бездіяльно, оскільки це може накликати негатив. Важливо уникати сварок і лихослів’я, а також дотримуватися гармонії в стосунках.

Народні прикмети на 8 жовтня свідчать про те, що погода в цей день може передбачити стан природи на весну. Якщо листя з дерев ще не опало, зима буде пізно. Яскраві зірки вказують на хорошу погоду в майбутньому.

У цей день традиційно моляться святій Пелагії про спасіння душі, особливо тих, хто страждає від залежностей. Також вважається, що 8 жовтня є часом, коли починають діставати зимовий одяг, а літні речі ховають до наступного року.

Для тих, хто святкує іменини 8 жовтня, можна назвати дитину такими іменами: Василь, Віктор, Володимир, Дмитро, Іван, Микола, Павло, Петро, Єлизавета, Марія, Надія, Таїсія, Тетяна. Талісманом для тих, хто народився в цей день, є сердолік, що, за повір’ям, допомагає відновлювати сили після хвороб і захищає від злих чар.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 7 жовтня це день святих та початок зимових передчуттів.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *