Як вакцинація від ВПЛ рятує життя молодих дівчат: результати дослідження

Вакцинація проти ВПЛ довела свою ефективність, рятуючи тисячі життів, але збереження прогресу залежить від активної підтримки суспільства та медицини.
Вакцинація. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience 

Дослідження показало, що кількість смертей від раку шийки матки серед жінок до 25 років у США значно зменшилася. Якщо в період із 1992 по 1994 рік хвороба забрала життя 55 жінок, то у 2019–2021 роках таких випадків було лише 13. Основна причина цього – вакцинація проти вірусу папіломи людини, яку почали масово впроваджувати з 2006 року.

Спочатку зниження смертності було пов’язане з покращенням діагностики та лікування. Однак з 2016 року темпи зниження різко прискорилися, що співпало з поширенням вакцин Гардасил і Церварикс. Окрім захисту від основних штамів ВПЛ, ці препарати також знижують ризик передракових станів та інших ускладнень.

Науковці з Університету Південної Кароліни зазначають, що вакцинація стала значним проривом у боротьбі з раком шийки матки. За умови повсюдного охоплення щепленнями, захворювання може бути майже повністю викоренене в найближчі десятиліття. Водночас існує занепокоєння через зниження рівня вакцинації серед підлітків у США після пандемії COVID-19.

Попри критику на початкових етапах, дослідження підтвердили ефективність і безпеку вакцин. Побічні ефекти переважно обмежуються тимчасовим болем у місці ін’єкції або головним болем. Проте зараз важливо продовжувати інформаційні кампанії, щоб зберегти досягнутий прогрес.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому індичі яйця не входять до раціону людей.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version