Планета Уран: історія назви, яка могла бути іншою

Назва сьомої планети Сонячної системи пройшла шлях від королівської шани до міфологічного символу, залишаючи слід у науковій історії.
Уран. Фото - NS

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLscience 

У 1781 році британський астроном Вільям Гершель відкрив сьому планету Сонячної системи. Це стало історичним досягненням, адже вперше планету вдалося виявити за допомогою телескопа. У той час Уран можна було побачити неозброєним оком, але через слабке світіння і повільний рух його вважали звичайною зіркою. Це відкриття не лише розширило межі відомої Сонячної системи, а й змінило уявлення про можливість існування інших планет за межами Сатурна.

Після відкриття Гершель отримав право запропонувати назву для нової планети. На знак подяки королю Георгу III, який надав йому щедру пенсію, Гершель вирішив назвати планету «Зіркою Георга». Проте ця назва викликала чимало суперечок. Французькі астрономи не хотіли визнавати ім’я британського монарха і пропонували назвати планету на честь самого Гершеля. Інші вчені висували альтернативи, як-от «Нептун», «Гіперкроній» або «Океан», щоб продовжити міфологічну тематику.

Зрештою, завдяки німецькому астроному Йоганну Боде, планету назвали Ураном на честь грецького бога неба, батька Сатурна. Хоча за правилами планетарної номенклатури мала б використовуватися римська версія імені, Боде активно популяризував саме грецьке найменування. Він навіть створив карту зірок, яку назвав «Уранографією», що закріпило вибір у науковій спільноті.

У Великій Британії назва «Зірка Георга» використовувалася ще десятиліттями. Лише у 1850 році британські науковці офіційно перейшли на загальноприйняту назву Уран. Сьогодні ця планета залишається об’єктом численних досліджень, зберігаючи цікаву історію свого найменування.

Нагадаємо, раніше ми писали про розробку нейромережі, яка допоможе зрозуміти мову тварин

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *