США екстрено скасовують поставки тисяч бомб Ізраїлю через наступ на Рафах

Влада США наприкінці квітня - початку травня призупинила постачання 3,5 тисяч бомб Ізраїлю
США призупинили доставку бомб до Ізраїлю, щоб сигналізувати про занепокоєння з приводу вторгнення в Рафах. Фото - AP

Про це повідомили з посиланням на джерела The New York Times і Associated Press 8 травня. За їхніми даними, президент США Джо Байден призупинив поставки 1,8 тисяч 2000-фунтових бомб і 1,7 тисяч 500-фунтових бомб через побоювання, що їх можуть використовувати при наступі на місто Рафах на півдні сектора Газа, де знаходяться більше одного мільйон мирних жителів.

Джерела NYT стверджують, що адміністрація США розглядає питання про те, чи слід призупинити майбутні поставки зброї, зокрема комплексів наведення.

Як повідомляє «Kreschatic», офіційні особи Ізраїлю повідомили Axios 5 травня, що США призупинили постачання зброї, але американські чиновники, як зазначає NYT, відмовлялися підтвердити це на брифінгах або приватно до того, як з’явилися перші повідомлення про початок операції ЦАХАЛ у Рафасі.

ХАМАС
Палестинці оглядають пошкодження будівель після ізраїльського бомбардування в Рафаху на півдні сектора Газа. Фото – theguardian.com

Влада США історично надавала Ізраїлю великі пакети військової допомоги, зазначає Associated Press. Постачання посилилися після того, як терористи ХАМАС напали на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, вбивши 1200 осіб та взявши в заручники близько 250 осіб.

Після нападу ХАМАС на Ізраїль сили ЦАХАЛ розпочали військову операцію у секторі Газа. Рафах – місто на півдні сектора Газа на кордоні з Єгиптом – стало останнім містом, не зайнятим ізраїльськими військовими під час операції. Влада США неодноразово виступала проти того, щоб Ізраїль проводив наступ на Рафах.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в ЄС роздратовані початком наземної операції Ізраїля на півдні Сектора Газа

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати