Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на StudyFinds
Дослідження Університету Айови показало, що відсутність фізичної активності значно підвищує ризик розвитку 19 хронічних захворювань. Учасники дослідження, які не займалися спортом, мали вдвічі більше хронічних недуг, ніж активні люди. До таких хвороб належать ожиріння, депресія, гіпертонія та серцево-судинні проблеми. Вчені підкреслюють, що навіть невеликі зміни у фізичній активності можуть суттєво покращити загальний стан здоров’я.
Для дослідження використовували просте опитування, яке складалося лише з двох питань про фізичні навантаження. Його заповнення займало менше ніж 30 секунд і дозволяло швидко визначити ризики для здоров’я. З’ясувалося, що 36% опитаних не відповідали рекомендаціям щодо фізичної активності, а 4% взагалі не займалися спортом. Виявлені дані чітко показали, що фізично активні люди рідше страждають від депресії, ожиріння та підвищеного тиску.
Попри те, що страхові компанії відшкодовують витрати на консультації щодо фізичної активності у 95% випадків, більшість медичних закладів досі не проводять подібні обстеження. Дослідники радять зробити такі перевірки настільки ж звичними, як вимірювання тиску. Це допоможе на ранніх етапах виявляти ризики розвитку хронічних хвороб і своєчасно втручатися.
Результати дослідження підкреслюють важливість регулярної фізичної активності для підтримки здоров’я. Включення скринінгу фізичної активності у стандартні медичні огляди може стати ефективним кроком у профілактиці серйозних захворювань. Фінансова підтримка таких програм може бути вигідною як для пацієнтів, так і для медичних установ.
Нагадаємо, раніше ми писали про найкращий кардіо-тренажер для повноцінного тренування всього тіла.